zamknij
zamknij
zamknij
zamknij
zamknij
mobile
Las Bregencki (Bregeenzewald) narty - przewodnik: stoki, wyciągi, mapy, kamerki, noclegi, free ski, skipassy - warunki narciarskie Las Bregencki narty
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
callcenter
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > SkiOne.pl > narty.Austria.plprzewodniki narciarskie > Narty Las Bregencki (Bregeenzewald)

Las Bregencki (Bregeenzewald)

(655 - 2060 m n.p.m.)
separator
wyciągi narciarskie:udogodnienia:
magic carpet
0
wyciągi orczykowe
37
wyciągi krzesełkowe
8
gondole
2
duże wagony
1
wyciągi szynowe
0
snowpark
5
sztuczne naśnieżanie
tak
bezpłatny skibus
tak
5out of 10TravelOne.pl 2013
trasy narciarskie:
122 km
łatwełatwe
42.5 km
średnieśrednie
63 km
trudnetrudne
16.5 km
karnety:
 Dorośli:Dzieci:
1 dzień:24 - 37  €13 - 22  €
6 dni:172 - 181  €91  €
dodatkowe informacje:
taksezon narciarski: listopad - marzec
tak odległość z Warszawy: ok. 1317 km
tak najdłuższa trasa: Diedamskopf, dł. 10.3 km, z różnicą poziomów 1200 m

Narty Las Bregencki (Bregeenzewald)

Przewodnik narciarski: Austria > Vorarlberg > Las Bregencki (Bregeenzewald)
ZALETY:
 • różnorodna i tania oferta noclegowa
 • urozmaicony krajobraz
 • świetne warunki dla narciarzy biegowych
WADY:
 • mała ilość czarnych tras zjazdowych
Las Bregencki położony jest między Jeziorem Bodeńskim i przełęczą Arlberg. Rozciąga się na przestrzeni 550 km na wysokości 600 - 1500 m i obejmuje ponad 20 miejscowości. Jest najdalej na zachód wysuniętym regionem Austrii. Ma bardzo zróżnicowany krajobraz - od łagodnych wzgórz po strome alpejskie szczyty. Las Bregencki słynie z kameralnych terenów narciarskich a urozmaicone, świetnie utrzymane trasy gwarantują znakomite warunki na nasłonecznionych stokach. Narciarze alpejscy i snowboardziści na pewno będą nimi usatysfakcjonowani, narciarzy biegowych natomiast zachwycą długie kilometry szlaków, przygotowanych specjalnie dla nich. Możliwe jest wykupienie karnetu 3-Täler-Superpass, który ważny jest nie tylko na terenie wszystkich terenów Lasu Bregenckiego, ale również w Große Walsertal i Lechtal w Tyrolu.
Głównymi miejscowościami Lasu Bregenckiego są: Sibratsgfäll, Alberschwende, Egg, Andelsbuch, Bezau, Au, Schröcken oraz Warth. Można w nich znaleźć szeroką bazę noclegową, podstawowe usługi gastronomiczne a także kilka ciekawych atrakcji.

Trasy i wyciągi narciarskie

Alberschwende:
Ośrodek, w którym dominują łatwe i średnie trasy zjazdowe. Znajdują się tu także trasy biegowe prowadzące wzdłuż malowniczo położonych wiosek. Łączna długość tras to 18 kilometrów. Wyciągi są w stanie obsłużyć 7200 osób na godzinę.

Andelsbuch-Bezau:
Łącznie znajduje się tu 15 km tras, w tym jedna czarna o długości 1km, średnie trasy o łącznej długości 9 km, oraz 5 km tras łatwych. Znajduje się tu 8 wyciągów - 5 orczykowych, 2 krzesełkowe i 1 linowy z dużymi wagonami. Łączna przepustowość to 7000 osób/h. Istnieje możliwość sztucznego naśnieżania stoków.

Au i Schoppernau:
Znajduje się tu 44 km tras, w tym: trudne 10 km, średnie 20 km, łatwe 14 km, 8 wyciągów - 4 orczykowe, 2 krzesełkowe i 2 linowe z dużymi wagonami. Łączna przepustowość wynosi ponad 11 tys. osób w ciągu godziny. Najtrudniejszy zjazd – Diedamskopf posiada długości 1,7 km i różnicę poziomów wynoszącą 350m. Jest tu oświetlony stok przy wyciągu Grunholz o łącznej długości 650 m. Znaleźć tu można także nadzorowaną i zabezpieczoną trasę do jazdy po puchu oraz snowpark o długości 500 m. Organizowana jest także Snowballwar czyli bitwa na śnieżki.

Egg Schetteregg Ski i Wanderpark:
Znajduje się tu 10 km tras zjazdowych o łatwym i średnim poziomie trudności. Narciarzy na górę wywozi wyciąg krzesełkowy oraz 5 wyciągów orczykowych. Wszystkie trasy są dodatkowo naśnieżane. Wyciągi są w stanie obsłużyć ok 7000 osób w ciągu godziny.

Hittisau i Hochlitten Riefensberg:
Znaleźć tu można 15 km tras o różnych poziomach trudności. Ośrodek posiada siedem wyciągów orczykowych oraz jeden krzesełkowy. Tereny na Hochhäderich posiadają dodatkowo zabezpieczone i nadzorowane trasy do freeride’u.

Schwarzenberg i Bödele:
Ośrodek oferuje 24 kilometry doskonale przygotowanych tras. Większość z nich przeznaczona jest dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. 10 wyciągów, w tym jeden krzesełkowy i 9 orczykowych jest w stanie obsłużyć 10 tys. osób w ciągu godziny.

Narciarstwo zjazdowe

Narty dla początkujących:
W ośrodku znajduje się dużo stoków ćwiczebnych i łatwe trasy narciarskie dla całej rodziny w okolicach ośrodków Bezau, Bizau - Hirschberg i Reuthe. Dla dzieci doskonale nadaje się mała łączka w Greben - części Bizau. Szerokie zjazdy w Egg Schetteregg Ski und Wanderpark. Łagodne, małe stoki w okolicach Hochlitten Riefensberg umożliwiają bezpieczną jazdę.

Narty dla średniozaawansowanych:
W rejonie Egg/Schetteregg Ski und Wanderpark i Mellau dużo tras o średnim poziomie trudności. Długie, ciekawe szlaki zjazdowe znajdują się też na zboczach Hochälpelekopf w rejonie Svhwaezenberg/Bödele. Kilka długich zjazdów średniozaawansowani narciarze znajdą na zachodnich stokach Diedamskopf.


Narty dla zaawansowanych:
Najwięcej tras ambitni narciarze znajdą w rejonie Warth i Schröcken, szczególnie na wymagających i stromych stokach Saloberkopf i Watterhorn. W okolicy Au warto wypróbować trasy na zboczach Diedamskopf oraz trasy na wschodnich stokach Saloberkopf.

Snowboard i Freeskiing

Freeride:
W regionie Lasu Bregenckiego znajduje się kilka nadzorowanych i zabezpieczonych tras do jazdy po puchu: w ośrodkach Au i Schoppernau tereny te znaleźć można na Oberdiedamsalpe, Kreuzle oraz Breitenalpe. W ośrodkach Hittisau i Hochlitten Riefensberg tereny do freeride'u znajdują się na Hochhäderich, zaś w ośrodkach Schwarzenberg i Bödele, na Hochälpele oraz Schwende.

Freestyle:
Ośrodek oferuje następujące atrakcjie dla miłośników freestyle’u: Damüls – halfpipe o długości 120 m przy wyciągu Furka. Alberschwende – halfpipe. Warth - funpark na Wannenkopf, długość 300 m. Bizau - Hirschberg – funpark o długości 80 m z halfpipe koło wyciągu Stöckler. Schröcken - funpark koło kolejki na Saloberkopf, 330 m długości. Mellau - funpark z halfpipe koło wyciągu Hasen (oświetlony).

Narciarstwo biegowe

Trasy:
Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego można znaleźć zwłaszcza w zachodniej części regionu, choć każda z miejscowości dysponuje przygotowanymi trasami. Łącznie ośrodek oferuje 320 km tras biegowych, trudne 100 km, średnie 120 km, łatwe 100 km. Najdłuższe trasy narciarskie o długości 40 km znajdują się w Au/Schoppernau zaś w Grenzlandloipe Hittisau - Balderschwang - Sibratsgfäll na wysokości 800 - 1044 m n.p.m. można znaleźć trasy o długości 45 km. W okolicach Damüls znajduje się krótka pętla i kilka tras biegowych. Na terenie Warth - Schrócken można znaleźć 20 km dobrze przygotowanych tras. Podwójny ślad prowadzi z Bezau przez Rimsgrund do Biza. W Sulzbergu, Hochlitten Riefensberg, Sibratsgfäll, Egg, Schwarzenbergu/Bödele, Damüls, Hochtannberg można znaleźć trasy wysokogórskie zaś w Mellau, Damüls, Langenegg, Lingenau i Warth trasę do biegania z psami w (2000m długości).

Biegówki dla początkujących:
Tereny do ćwiczeń i szkółki można znaleźć niemal we wszystkich miejscowościach.

Rozrywka

Apres-ski:
We wszystkich miejscowościach znajdują się liczne bary, puby i restauracje. Turyści mogą odpocząć w przytulnych gospodach, nie ma tu wielu hałaśliwych i tłumnie odwiedzanych lokali. Region Lasu Bregenckiego znany jest z wyrobu pysznych serów, których można skosztować w restauracjach i barach. Znakomite punkty gastronomiczne kuszą smakoszy przysmakami kuchni regionalnej a występy zespołów ludowych i wieczory taneczne umilają wieczory spędzone w gospodach.

Aktywny wypoczynek:
Z bogatej oferty rozrywek i aktywności warto polecić: wysokogórskie wyprawy przez Mittagsspitze do Dames, loty na paralotniach - zwłaszcza w Andelsbuch, największe w regionie lodowisko w Alberschwende, lodowiska na zbiornikach wodnych w Melau i Schoppernau (hokej, curling), 10 torów saneczkowych w Hochlitten Riefensberg, Bezau, Au, Damüls o łącznej długości 13,7 km, najdłuższy w Schwarzenbergu 5 km, kręgle, sale do squasha i golf pod dachem w Mellau, kryty basen, romantyczne wyprawy saniami zaprzężonymi w konie, nocne wędrówki na rakietach śnieżnych, szlaki do pieszych wycieczek o łącznej długości 140 km.

Zwiedzanie:
W okolicy znajdują się liczne warte zwiedzenia kościoły i kaplice - zwłaszcza kościół w Damüls z piętnastowiecznymi freskami. W całym regionie można odwiedzić sześć muzeów regionalnych, wśród nich muzeum serowarstwa w Hittisau.

Ciekawe wydarzenia lokalne:
 • W Mellau można obejrzeć slalom mężczyzn w zawodach Pucharu Europy. Ciekawym wydarzeniem jest również festiwal lotniarzy odbywający się końcem lutego w Au.
 • Inną miejscową atrakcją jest odbywający się w marcu w Mellau „Lady’s Day”, kiedy to wszystkie panie mogą korzystać ze znacznych zniżek i brać udział w konkursach.
 • W całym regionie hucznie świętuje się otwarcie sezonu zimowego: w Damüls „Bubble Party” na początku grudnia, Diedamskopf - Ski-Opening - muzyka, pokazy szkółki narciarskiej z Au, w Warth - Schröcken zabawa we wszystkich barach i pubach.

Informacje dodatkowe

 • www.alberschwende.net/
 • www.seilbahn-bezau.at/
 • www.diedamskopf.at/de/
 • www.schetteregg.at/
 • www.alpenarena.eu/
 • www.skilifte-hochlitten.com/
 • www.boedele.info/
 • 3-Täler-Superpass ważny jest na trasach Lasu Bregenckiego, Großer Walsertal i Lechtal w Tyrolu.


Las Bregencki (Bregeenzewald) - mapa

Ośrodki narciarskie w Austrii - wyciągi i trasy narciarskie

Bregencja - prognoza pogody

7200000
Aktualne warunki

Sobota
1 sierpnia
Słonecznie
15°C
Słonecznie
opady:brak
zachmurzenie:brak
wilgotność:82%
widoczność:10 km
ciśnienie:1012 hPa
wiatr:165° 0 km/h
Sobota
1 sierpnia
Częściowe zachmurzenie
min: 15°C    max: 26°C
Częściowe zachmurzenie
opady:1.0 mm
wiatr:262°  11 km/h
wsch. słońca:05:58
zach. słońca:20:56
Niedziela
2 sierpnia
Częściowe zachmurzenie
min: 17°C    max: 27°C
Częściowe zachmurzenie
opady:0.3 mm
wiatr:13°  9 km/h
wsch. słońca:05:59
zach. słońca:20:54
Poniedziałek
3 sierpnia
Słonecznie
min: 18°C    max: 29°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:305°  8 km/h
wsch. słońca:06:01
zach. słońca:20:53
Wtorek
4 sierpnia
Słonecznie
min: 18°C    max: 31°C
Słonecznie
opady:0.1 mm
wiatr:314°  12 km/h
wsch. słońca:06:02
zach. słońca:20:52
Środa
5 sierpnia
Słonecznie
min: 20°C    max: 30°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:349°  8 km/h
wsch. słońca:06:03
zach. słońca:20:50

Las Bregencki (Bregeenzewald) - noclegi narciarskie

logo_TravelOne
Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
separatorseparator
5 powodów
punktorOszczędność i wygoda
punktorSzeroka i aktualna oferta
punktorBezpieczna rezerwacja
punktorProfesjonalizm od 1999 r.
punktorRenoma i uznanie
pozycjaOszczędność i wygoda
punktorGwarancja Najniższej Ceny
punktorCeny jak u organizatora
punktor Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
pozycjaSzeroka i aktualna oferta
punktorZawsze aktualne i pełne ceny
punktorŁatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
punktor Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
pozycjaBezpieczna rezerwacja
punktor87 sprawdzonych biur podróży
punktorPłatności w systemie eCard
punktorBezpieczna szyfrowana rezerwacja
pozycjaProfesjonalizm od 1999 r.
punktor Jeden z pierwszych portali
w Polsce
punktor Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
punktor Biuro w centrum Krakowa
newsletter
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

logo_TravelOnelogo_VillaOnelogo_SkiOnelogo_SkyOnelogo_HotelOnelogo_CarsOne