zamknij
zamknij
zamknij
zamknij
zamknij
mobile
Lungau narty - przewodnik: stoki, wyciągi, mapy, kamerki, noclegi, free ski, skipassy - warunki narciarskie Lungau narty
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
callcenter
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > SkiOne.pl > narty.Austria.plprzewodniki narciarskie > Narty Lungau

Lungau

(1066 - 2400 m n.p.m.)
separator
wyciągi narciarskie:udogodnienia:
magic carpet
2
wyciągi orczykowe
16
wyciągi krzesełkowe
13
gondole
3
duże wagony
0
wyciągi szynowe
0
snowpark
2
sztuczne naśnieżanie
tak
bezpłatny skibus
tak
8.4out of 10Zoover.pl/TravelOne.pl 2013
trasy narciarskie:
152 km
łatwełatwe
86 km
średnieśrednie
39 km
trudnetrudne
27 km
karnety:
 Dorośli:Dzieci:
1 dzień:38 - 40  €19 - 20  €
6 dni:167 - 199  €84 - 100  €
dodatkowe informacje:
taksezon narciarski: grudzień - kwiecień
tak odległość z Warszawy: ok. 998 km
tak najdłuższa trasa: A1, dł. 6 km, z różnicą poziomów 1150 m
Ocena
początkujący:
średniozaawansowani:
zaawansowani:
snowboarding:
narty biegowe:
rozrywka:
Ocena klientów
8.4
Wrażenia ogólne8.4
Życie nocne/wyjścia6.8
Oferty kulturalne7.8
Otoczenie8.9
Atmosfera8.5
Troska o naturę8.9

Narty Lungau

Przewodnik narciarski: Austria > Ziemia Salzburska i Salzkammergut > Lungau
ZALETY:
  • znakomite położenie
  • dobre warunki śniegowe
  • duża ilość tras biegowych
WADY:
  • uboga oferta apres ski
Dolina Lungau leży na terenie Ziemi Salzburskiej, po południowej stronie Alp. Od północy otaczają ją Niskie Taury, a od południa pasmo Nockberge. Bardzo łatwo dojechać tam autostradą Tauernautobahn. Rozległe tereny narciarskie, znakomicie przygotowane stoki i sieć tras biegowych - oto, czym przyciąga narciarzy Lungau - najbardziej słoneczna kotlina Austrii. Dobre położenie gwarantuje pewny śnieg, a łatwy dojazd sprawia, że Lungau jest jednym z ulubionych miejsc zimowego odpoczynku w Ziemi Salzburskiej. Szeroka oferta après ski zapewnia wiele atrakcji również po zejściu ze stoku.
Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: St. Michael im Lungau oraz St. Margarethen im Lungau.

Trasy i wyciągi narciarskie

Fanningberg:
W ośrodku dostępnych jest łącznie 30 km (trudne 10 km, średnie 7 km, łatwe 13 km) oraz 5 wyciągów - 3 orczykowe, 2 krzesełkowe. Teren narciarski położony jest na wysokości 1500 - 2050 m n.p.m. Najtrudniejsza trasa ma 2,5 km długości przy różnicy poziomów 500 m.

Lessach:
Jest to jeden wyciąg orczykowy, od którego odchodzą 2 stoki o średnim stopniu trudności.

Schönfeld:
W miejscowości Schönfeld znajduje się 1 wyciąg orczykowy z 2 czerwonymi trasami.

Skirodeo Katschberg-Aineck:
Łącznie jest tu 70 km tras (10 km - czarne, 50 km - średnie, 10 km – łatwe). Ośrodek posiada 16 wyciągów - 8 orczykowych, 6 krzesełkowych i 2 linowe – gondole. Teren rozciąga się na wysokości 1100 - 2220 m n.p.m. Najdłuższy zjazd wytyczony jest z Tschaneck do St. Michael i ma 10 km przy różnicy poziomów 950 m. Na terenie znajduje się ośrodek narciarski St. Margarethen.

Speiereck-Grosseck:
Oznakowanych tras narciarskich jest łącznie 47 km (trudne 7 km, średnie 17 km, łatwe 23 km) Ośrodek posiada 9 wyciągów - 3 orczykowe, 5 krzesełkowych, 1 linowy – duże wagony. Teren narciarski położony jest na wysokości 1122 - 2400 m n.p.m. 37 km tras jest sztuczne naśnieżanych. Ośrodek jest znakomity dla rodzin z dziećmi. Na tym mieści się St. Michael im Lungau.

Narciarstwo zjazdowe

Narty dla początkujących:
Liczne niebieskie trasy, zwłaszcza na terenach Großeck - Speiereck (23 km) i Skirodeo Katschberg-Aineck (50 km). Na stokach Großeck (2066 m n.p.m.) można zjeżdżać licznymi urozmaiconymi szlakami, na które wjeżdża się kolejką gondolową lub krzesełkową. Można zjechać długą trasą w dolinę, prowadzącą do Mauterndorf (1122 m n.p.m.). Niebieskie trasy wytyczono również w dolnych partiach Speiereck (2411 m n.p.m.). Na terenie Innerkrems - Schönfeld - Karneralm warto wypróbować zjazdy z Zechnerhöhe, trasę Kesselgruben oraz zjazd Karneralm, wiodący do doliny. W St. Michael teren do ćwiczeń „Smarty Land”.

Narty dla średniozaawansowanych:
Dolina Lungau jest znakomitym miejscem dla narciarzy o dobrych umiejętnościach. Znajdą tu wiele długich i urozmaiconych zjazdów. Łącznie, na czterech terenach, wytyczono 39 km czerwonych szlaków. Najwięcej znajduje się na stokach terenu Speiereck-Grosseck. Część z nich biegnie przez należące do Karyntii stoki Innerkrems, na które jednak można dostać się dzięki huśtawce narciarskiej. Na terenie Katschberg - Aineck - Tschaneck wytyczono 30 km czerwonych tras - głównie na stokach Tschaneck (2030 m n.p.m.). Długi zjazd w dolinę prowadzi z Aineck do Katschberghöhe. Natomiast na Fanninberg jest jedynie 4 km tras średnio trudnych.

Narty dla zaawansowanych:
Teren Katschberg - Aineck - Tschaneck jest wymarzonym miejscem dla zaawansowanych narciarzy. Znajdą tam oni 10 km tras. Na zboczach Aineck (2220 m n.p.m.) wytyczono dwa długie zjazdy w dolinę - jeden prowadzi do ośrodka St. Margarethen, a drugi do Katschberghöhe na wysokości 1641 m n.p.m. Kolejny zjazd w dolinę wytyczono ze szczytu Tschaneck (2030 m n.p.m.). Na terenie Großeck - Speiereck trudne trasy mają łącznie 7 km długości, na stokach Fanninberg jest 10 km tras trudnych.

Snowboard i Freeskiing

Freeride:
Przy Zirbenjet w ośrodku Fanningberg jest zabezpieczony szlak, a w ośrodku Skirodeo Katschberg-Aineck trasa poza stokiem wiedzie od Bonnerhütte do St. Margarethen.

Freestyle:
Funpark z halfpipem, pro-jump, high-jump, slide przy stacji kolejki na Aineck w St. Margharethen - tylko dla snowboardzistów! Speiereck-Grosseck poniżej schroniska Speiereckhütte z Obstacle course z jumps, slides, cubes – Mariapfarr. W ośrodku Fanningberg znajduje się snowpark z poręczami, skoczniami, ławkami i boardcrossem. Organizowane są tu również zawody snowboardowe.

Snowboarding dla początkujących:
Kursy snowboardowe we wszystkich szkółkach narciarskich i snowboardowych, także dla dzieci.

Narciarstwo biegowe

Trasy:
Ponad 150 km tras (łatwe - 90 km, średnie - 40 km, trudne - 20 km) i jedna z największych sieci tras biegowych w Austrii. Do najciekawszych należą trasy wysokogórskie Prebersee, Lignitz, Schönfeld; Katschbergloipe, Sportloipe Preber, panoramiczne trasy w Mariapfar, Muryalloipe czy Taurachtalloipe. Trasa do kroku łyżwowego połączona z trasą Lanschfeld w Mauterndorf - 25 km, w tym 5 km trudnych szlaków. W okolicach Tamsweg znaleźć można szlaki średnio trudne. Panoramiczne trasy wzdłuż rzek Taurach i Mura. Najdłuższa trasa - Mauterndorf - Hammer 1122 - 1300 m n.p.m. o długości 23 km, średnio-trudna. Najwyżej wytyczona trasa Schönfeld w St. Margareten 1730 - 2060 m n.p.m. o długości 20 km, trudna. Wspólna sieć tras St. Michael, St. Margareten i Tamsweg „Murtal” rozciąga się od 1021 - 1250 m n.p.m. i mierzy 60 km. Mapa tras biegowych Auf der Lungauer Sonnseit `n dostępna we wszystkich punktach informacyjnych (ok. 4 €). Oferta kompleksowej obsługi narciarzy biegowych „Lungauer Langlaufspezialisten”.
Idealne warunki do uprawiania narciarstwa przełajowego panująw Dolnych Taurach i w górach Nockberge. 20 oznakowanych szlaków, przewodnik narciarstwa terenowego w Lungau. Organizacja wypraw na Aineck nocą. Ponadto wypożyczalnia saneczek dziecięcych dla narciarzy na biegówkach.

Biegówki dla początkujących:
Szkółki w każdej miejscowości regionu.

Rozrywka

Après-ski:
Po dniu spędzonym na stoku można odpocząć w śnieżnych barach i dyskotekach lub spróbować nocnych zjazdów z pochodniami. Kino w Mariapfarr.

Aktywny wypoczynek:
Szeroka oferta sportowych atrakcji: kursy jazdy w głębokim śniegu i narty w dzikim terenie. W większości miejscowości sauna, kryty basen, centrum fitness, lodowisko, tenis, squash, curling. Pływalnia „Badeinsel” w Tamsweg. Centrum wellness „Samsunn” w Mariapfarr. Istnieje możliwość nocnych zjazdów przy Centrum Narciarskim Mauterndorf i na Katschbergu. Można tu także sporóbować swych sił w kręglach na lodzie, paralotniarstwie czy snowraftingu. Idealne warunki dla lubiących turystykę pieszą. Odśnieżane szlaki we wszystkich miejscowościach (Mariapfarr 30 km, Mauterndorf 20 km, St. Margareten 10 km), wycieczki na rakietach śnieżnych z przewodnikiem. Na Katschberg znajdują się trasy do kroku łyżwowego i górskie trasy z głębokim śniegiem oraz konny wyciąg "Biolift" (narciarzy ciągnie koń w specjalnej uprzęży). Oprócz tego organizowane są kuligi . W Mauterndorf, St. Michael i Tamsweg znajdują się tory saneczkowe, wypożyczalnia sanek.

Zwiedzanie:
Miejscową atrakcja jest warowny zamek w Mauterndorf, pochodzący z XIV wieku. Warto zwrócić uwagę na XV-wieczną wieżę, fresk przedstawiający św. Krzysztofa oraz komnaty arcybiskupów oraz kaplicę zamkową. W Maria Pfarr można odwiedzić muzeum regionalne.

Ciekawe wydarzenia lokalne:
Do najciekawszych wydarzeń należy Tydzień Balonów w Mauterndorf (styczeń), zawody „auffi muss” (pod górkę) na Grosseck -Speiereck (luty), międzynarodowe zawody Samson w supergigancie (klasyfikacja FIS).

Rodzinne wyjazdy na narty

Narty dla dzieci:
W regionie znajduje się przedszkole narciarskie z własnym wyciągiem i dziecięcą nartostradą, szkółka narciarska i snowboardowa St. Margarethen.

Rozrywka:
"Katschis Kids World" na Katschberg (m.in. zabawy na śniegu z postaciami znanymi z bajek). Tory saneczkowe przy głównych nartostradach z możliwością wypożyczenia talerzy i kinderbobsów. Dwa oświetlone lodowiska.

Opieka nad dziećmi:
Opieka nad dziećmi. Przedszkole w Mauterndorf od 2 roku, w St. Margareten i St. Michael od 1 roku życia.

Informacje dodatkowe

  • www.fanningberg.info
  • www.katschi.at
  • Karnet « Salzburger Super Ski Card » umożliwia korzystanie ze wszystkich regionów narciarskich na terenie Ziemi Salzburskiej.

Lungau - mapa

Mapy: Lungau

Lungau - kamery na stoku i aktualne warunki narciarskie

Ośrodki narciarskie w Austrii - wyciągi i trasy narciarskie

Flachau - prognoza pogody

7200000
Aktualne warunki

Środa
5 sierpnia
Częściowe zachmurzenie
28°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
zachmurzenie:50%
wilgotność:48%
widoczność:10 km
ciśnienie:1015 hPa
wiatr:100° 13 km/h
Środa
5 sierpnia
Słonecznie
min: 3°C    max: 32°C
Słonecznie
opady:brak
wiatr:310°  12 km/h
wsch. słońca:05:49
zach. słońca:20:35
Czwartek
6 sierpnia
Słonecznie
min: 9°C    max: 31°C
Słonecznie
opady:0.5 mm
wiatr:137°  9 km/h
wsch. słońca:05:50
zach. słońca:20:33
Piątek
7 sierpnia
Słonecznie
min: 9°C    max: 32°C
Słonecznie
opady:3.1 mm
wiatr:47°  8 km/h
wsch. słońca:05:52
zach. słońca:20:32
Sobota
8 sierpnia
Słonecznie
min: 11°C    max: 34°C
Słonecznie
opady:0.1 mm
wiatr:173°  9 km/h
wsch. słońca:05:53
zach. słońca:20:30
Niedziela
9 sierpnia
Słonecznie
min: 10°C    max: 33°C
Słonecznie
opady:0.2 mm
wiatr:154°  8 km/h
wsch. słońca:05:54
zach. słońca:20:29

Lungau - noclegi narciarskie

St. Michael im Lungau - opinie turystów

dodaj opinię
Opinie o hotelach - Recenzje z wakacji - Oceny | Zoover
logo_TravelOne
Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
separatorseparator
5 powodów
punktorOszczędność i wygoda
punktorSzeroka i aktualna oferta
punktorBezpieczna rezerwacja
punktorProfesjonalizm od 1999 r.
punktorRenoma i uznanie
pozycjaOszczędność i wygoda
punktorGwarancja Najniższej Ceny
punktorCeny jak u organizatora
punktor Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
pozycjaSzeroka i aktualna oferta
punktorZawsze aktualne i pełne ceny
punktorŁatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
punktor Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
pozycjaBezpieczna rezerwacja
punktor87 sprawdzonych biur podróży
punktorPłatności w systemie eCard
punktorBezpieczna szyfrowana rezerwacja
pozycjaProfesjonalizm od 1999 r.
punktor Jeden z pierwszych portali
w Polsce
punktor Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
punktor Biuro w centrum Krakowa
newsletter
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

logo_TravelOnelogo_VillaOnelogo_SkiOnelogo_SkyOnelogo_HotelOnelogo_CarsOne