Pinzgau - Saalbach - wakacje już od 946 zł

Na wakacje: Pinzgau - Saalbach, Austria

Przewodnik turystyczny: Austria/ Ziemia Salzburska/ Pinzgau - Saalbach

Częściowe zachmurzenie
0°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
11%
Ciśnienie:
1029 hPa
Wiatr:
7 km/h319°
To obszar położony w przepięknych, słonecznych dolinach pośród gór. Obejmuje takie miejsca jak Saalbach i Hinterglemm (dwie znane, bliźniacze narciarskie wioski) czy Saafelden i Leogang. Wszystkie te miejsca są wymarzonym miejscem urlopu dla miłośników gór. Coś dla siebie znajdą tu zwolennicy spacerów, trekkingu, Nordic Walking i bardziej intensywnych wypraw. Na górę Asitz wjeżdża też kolej gondolowa, a z niej można podziwiać przepiękne panoramy. Jest to region mogący poszczycić się ogromną liczbą szlaków, jedną z najwyższych w Austrii. Dla rowerzystów jest tu mały raj w postaci Bike-Park i Mini Bike-Park - jego odpowiednik dla najmłodszych. W regionie nie będą się nudzić także zwolennicy innych sportów - tych bardziej ekstremalnych jak rafting, canyoning czy paralotniarstwo oraz takich jak jazda konna, tenis, squash, łucznictwo, golf czy łowienie ryb. Ciekawą atrakcją są przejażdżki psimi zaprzęgami.

Atrakcje

 • Sonnarin – wodne centrum rekreacyjne z bogatym kompleksem basenów, plażą, boiskiem do siatkówki, dziecięcym oraz sportowym basenem, a wszystko to na 750 m2.
 • Usytuowany na szlaku św. Jakuba kościół Św. Jakuba z pięknym ołtarzem.
 • Park rozrywki Steinbergbad Lofer z wieloma basenami, dzikim strumieniem dla odważnych i strefą dla rodzin.
 • Udział w kuligach i przejażdżkach konnych.
 • Liczne imprezy kulturalne i sportowe w regionie.

Ośrodki

 • Saalbach-Hinterglemm – duży i sławny austriacki ośrodek narciarski w Ziemi Salzburskiej. Swoją popularność zawdzięcza głównie rozmaitości tras zjazdowych, ale także bogatej ofercie poza narciarskiej.
 • Saafelden-Leogang – ośrodek narciarski położony niedaleko innego znanego ośrodka – Hinterglemm. Bardzo porównywalne warunki narciarskie tych dwóch centrów zimowych rozrywek, ale w Saafelden – Leogang odnajdziemy ciszę i spokój, gdyż obie te miejscowości zachowały charakter starych alpejskich wiosek.
 • Loferer Alm – niewielki region narciarski usytuowany w pobliżu Salzburga, stanowi doskonały punkt wypadowy do tegoż miasta. Loferer Alm dysponuje wieloma profesjonalnie przygotowanymi trasami narciarskimi, łącznie ok. 46km.
 • Unken – ośrodek narciarski położony w salzburskiej Dolinie Saalach z charakterystycznym akcentem - niedużym, ale zarazem przepięknym płaskowyżem Heutal. Na tym terenie można spotkać piesze wycieczki, biegaczy długodystansowych, kolarzy górskich oraz narciarzy. Polecamy również wizytę w kościółku św. Jakuba z przepięknym ołtarzem. Kościół ten leży na szlaku św. Jakuba.

Geografia i przyroda

Cudowne widoki w tym regionie zawdzięczamy czystym, rwącym rzekom, które rzeźbią w skałach piękne, ale też niebezpieczne wąwozy. Niezliczone górskie, naturalne jeziora kuszą swym wyglądem i zachęcają do odpoczynku nad swymi brzegami po długich i wyczerpujących spacerach. A czyste, rześkie górskie powietrze unoszące się tuż nad alpejskimi łąkami i oplatające górskie masywy z pewnością pozwoli zapomnieć o ciężkim powietrzu miejskiego zgiełku.

Historia

Pierwszymi osadnikami w tym regionie były ludy celtyckie. Za czasów Imperium Rzymskiego i panowania cesarza Klaudiusza ziemie te zostały wcielone do rzymskiej prowincji Noricum. W VII w. przybył tu z Bawarii zakonnik o imieniu Rupert i założył klasztor św. Piotra. Na przełomie XIV i XV wieku Salzburg odzyskał niezależność od Bawarii. Początkiem XIX wieku na krótko stał się własnością Cesarstwa Austriackiego, żeby ponownie przejść pod panowanie Królestwa Bawarii. Ostatecznie władzę nad Salzburgiem i okolicą przyznano Austrii podczas Kongresu Wiedeńskiego w 1815r.

Sport i rekreacja

 • Region ten dysponuje nieskończoną ilością tras zjazdowych oraz snowparkami dla snowboardzistów. Można uprawiać tu również inne sporty zimowe takie jak: saneczkarstwo, łyżwiarstwo czy oddawać się wędrówkom w śnieżnych rakietach.
 • Coś dla siebie znajdą tu również zwolennicy trekkingu czy Nordic Walkingu, a także miłośnicy bardziej intensywnych sportów takich jak rafting, canyoning i paralotniarstwo.
 • W ofercie znajdzie się również rekreacja w spokojniejszym wydaniu, np. jazda konna, squash, tenis, łucznictwo, golf lub wędkarstwo. A miłośnikom wycieczek rowerowych polecamy Bike- Park w Saafelden-Leogang.

Informacje praktyczne

 • Waluta – €
 • Wizy – nie obowiązują polskich turystów, należy mieć przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport.

Pinzgau - Saalbach, Austria - prognoza pogody

 • Przejściowe opady śniegu
  0°C
  opady:
  0.5 mm
  zachmurzenie:
  11%
  wilgotność:
  58%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1029hPa
  wiatr:
  273°   5 km/h
  wsch. słońca:
  07:05
  zach. słońca:
  17:42
 • Częściowe zachmurzenie
  min.-2°C max.9°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  217°   4 km/h
  wsch. słońca:
  07:04
  zach. słońca:
  17:43
 • Przejściowe opady deszczu
  min.-2°C max.5°C
  opady:
  0.8 mm
  wiatr:
  241°   5 km/h
  wsch. słońca:
  07:02
  zach. słońca:
  17:45
 • Intensywne opady śniegu
  min.3°C max.5°C
  opady:
  18.0 mm
  wiatr:
  239°   7 km/h
  wsch. słońca:
  07:00
  zach. słońca:
  17:46
 • Przejściowe opady deszczu
  min.1°C max.7°C
  opady:
  0.5 mm
  wiatr:
  194°   4 km/h
  wsch. słońca:
  06:58
  zach. słońca:
  17:48

Pinzgau - Saalbach - klimat w Austria